Teraz jest 29 mar 2024, 17:38

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2004, 23:42 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Zatem Panowie.

Zaczęło się w maju. Zostałem mile przywitany i trafiłem do wspaniałego „klanu” tutejszych forumowiczów. Nie żałuję ani chwili. Znaleźliśmy wspólny język do rozmowy, oraz częstokroć ”przelewaliśmy krew” przy zdobywaniu kolejnych flag.
Nowe kontakty, nowe twarze, nowe pomysły i tematy. Musiałbym bardzo wiele opisywać, jednak nie o tym dzisiaj chciałem tu rozprawić.

Klimat wesołej zabawy i co ważne codziennej formy rozrywki, poprzez różnoraką tematykę rozmów, jak również poszerzanie grona znajomych o podobnych zainteresowaniach i poczuciu humoru sprawił, że codzienne wykorzystanie usenetu w kwestii stałej obecności na forum stało się nieodzowną częścią spędzania mojego wolnego czasu. Bywały dni ponure, czasem nudnie, w większości przypadków koledzy starali się podtrzymać klimat pouczając i weryfikując zapędy polskiego piractwa, stałe i znane nam riposty odnośnie populacji zwanej trollami; było wesoło i sympatycznie. Wymiana zmian odnośnie ogólnie pojętej problematyki, gdzie człowiek miał satysfakcję z niesienia innym „bliźnim” koleżeńskiej pomocy, wspólne sesje na rozwiązywaniu sporów i niedociągnięć, etc. Sielanka trwała do momentu, aż na horyzoncie pojawiła się druga strony aktywisty zwanego Okota. Na początku osobnik nieporadnie przejął pierwszą funkcję trolla, próbując wyrównać sił w ilości zamieszczonych tu postów, nabijanych w wielowątkowych postach, nawet w tych zawierających porady odnośnie tematyki spec softu i hardware (wielokrotnie po ich przeczytaniu większość z nas musiała starannie czyścić/myć monitory). Pomijam gafy i potyczki, gdyż te każdemu się zdarzają, jednak z czasem ów osobnik w niewiadomym dla nas momencie nabył ciut restrykcyjne formy działania na forum.

Zapytuję ! Czy autorzy, współtwórcy niniejszego forum (dysputę kieruję głównie do Aiv-a) choć przez chwilę nie miał wątpliwości co do nominacji tegoż osobnika i nadania mu uprawnień moderatora ? Jakim prawem, w jakich okolicznościach nastąpiła decyzja, że to jest ta, właśnie osoba? Proszę wybaczyć, ale znam Shaggy’ego, znam Garet’a i nie mogę zrozumieć jak można pozwolić, aby taki zarozumiały laik, który charakteryzuje się prostym, nieodpowiedzialnym sposobem wyrażania własnych nieciekawych opinii sprawował funkcję moderatora a tym bardziej konkurował i starał się podważać treści zawierane przez innych forumowiczów. To tak jak pozwolić przypadkowemu człowiekowi z ulicy w brudnych butach, aby ten przejął funkcję kierownika sali, na której panuje niepowtarzalny klimat i wszyscy jak dotąd wiedzieli i znali swoje miejsce w szeregu.

Korzystając od kilku z lat z intratnych zasobów Internetu, wyrobiłem sobie i co ważne już uzmysłowiłem pewien stereotyp o moderatorach. Udzielam się na wielu grupach poświęconych przeróżnej tematyce. Spotykam wielu, rozsądnych, niedojrzałych, głupkowatych. Sprawujących funkcję z umiarem, rozwagą, bez wtrącania zbędnej cenzury zamieszczanych treści. Naszego moderatora bardzo łatwo przyporządkować do grupy niepotrafiącej bez uzurpowania sobie prawa do kasacji i edycji do prawidłowej oceny danego wątku. Na odległość czuć brak dystansu i samokrytycyzmu. Kasowanie niewygodnych treści, jak leci .. co się nie nadaje … co brzydkie, co nieprzyjemne, co wg oceny i dziwnej nadinterpretacji nie ma sensu i nie zasługuje na uważną opinię przyszłych zainteresowanych.

Nietypowe wtrącanie swoich komentarzy w stylu: „zaczynam moderowanie” chora niepoparta, niezrozumiana cenzura (co za czasy ? Komuna, owszem powróciła, ale w nieco innym wyznaniu, nieco bardziej demokratycznym, szanującą wolność słowa), w których mimo wszystko toczy się często treściwa dyskusja. Ludzie, co się dzieje ? Czy tak się zachowuje dojrzały moderator ? Zastanawialiście się kiedyś, czy aby Okota nie jest przykładem człowieka, któremu do głowy uderzyła możliwość podejmowania władczej decyzji mająca na celu zburzenie wypracowanego światopoglądu panującego na naszym forum oraz nadmiernego postowania cenzurą. Poruszając ten problem z wieloma osobami zżytymi na forum doszedłem do wniosku, że Okota wprowadził starych bywalców w atmosferę niechęci i niesmaku do zamieszczania tu swoich opinii, podejmowania wątków. Zdaję sobie sprawę, że forum jest podzielone i „druga cześć” odwiedzających niniejsze „podwórko” ma głęboko w … poważaniu to co się tutaj dzieje. Są tak zwani sztywniacy, którzy wiedzą najwięcej o pixelshootingach, uśmiech na ich twarzach pojawia się statystycznie raz na tydzień, nie prowadzą klimatycznej konwersacji, sami odizolowali się od reszty, ale i są tacy, którzy na spotkaniu face-to-face mają odwagę podać rękę, przywitać się, zagadać, miło i sympatycznie „bawić” się na serwerach, wymieniać poglądy na forum. Do tej pory mało kto podjął wyzwanie w wyjaśnieniu kwestii Okoty. Chcę przerwać passę zmowy milczenia i uświadomić szanownemu społeczeństwu, że sytuacja jaka ma tutaj obraz w świecie wirtualnego miejsca do spotkań nie należy do normalnych. Wręcz odwrotnie. Dziwię się, jako osoba całkowicie postronna, której bardzo zależy na utrzymaniu panującego tu klimatu, który do czasów niemiłościwie nam panującego tu Okoty nie był niczym zakłócony, niczym zagrożony stanowczo mówię NIE.

Zdaję sobie sprawę, że za moment znajdą się obrońcy cnoty i adoranci kółek różańcowych tzw. Banda królika. Ktoś zarzuci mi, że wyjeżdżam prywatnie na forum – uprzedzam, to nie jest sprawa między mną, a Okotą. To dotyczy nas wszystkich, bywalców niniejszego forum, starych oraz nowych. Oświadczam, że od tej chwili na każdy atak przeprowadzę kontrę. Ktoś wreszcie musi wprowadzić w tok powolny koniec i dać wyraz całkowitej arogancji w stosunku do poczynań administrowania tego osobnika.

Forum to miejsce dla ludzi, tworzone przez nich samych, to nie prywatne podwórko gdzie rządzi gospodarz, niespełna konsekwencji swojego gospodarowania w zarządzaniu „oborą”. Nie boję się konsekwencji związanych z zamieszczeniem tego wątku, gdyż takowe nie mogą nic szczególnego w stosunku do mojej osoby, wyrażającej demokratyczne i wolne poglądy uczynić. W przede dniu pojawienia się kolejnej wersji BF-a:Vietnam zacznie się wymiana poglądów, opinii, prośby o radę. Wierzę w równie klimatyczne podejście tj. w stosunku do problematyki i wiedzy wymienianej do jej starszego „brata”. W związku z tym liczę na zmianę, liczę na Wasz głos !! Albo zmieniamy aktywnego moderatora, albo … przestajemy istnieć i dalej pozwalamy się bezkarnie wycinać i w bezczelny sposób pozwalamy na zamykanie „buzi”. Gdy do tego dojdzie na placu boju pozostawiamy sztywne, gipsowe figurki, które chcąc nie chcąc doprowadzą do powolnego ”wymarcia na forum”.

Na zakończenie, proszę wszystkich, którzy mają jakieś uwagi i chcieliby przyczynić się do zmiany moderatora o wypisywanie swoich uwag. Co chcielibyście zmienić, co zachować Moje już znacie. Osoby nowe, nieobeznane w temacie i treści zawartej tu problematyki proszę o niepotrzebne nie zaśmiecanie owego topica, za co z góry uprzejmie dziękuję.

Rękawicę uważam za rzuconą, a niniejszemu topikowi nadaję priorytet najwyższej rangi bez prawa do usunięcia lub przenieniesienia.

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:04 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2003, 17:57
Posty: 3602
Lokalizacja: Warszawa
ja sie absolutnie zgadzam, jak juz kiedys pisalem forma moderacji sprawowana przez Okote jest bardzo gowniazerska i niedojrzala, te wszystkie dopiski na niebiesko itp oraz niektore teksty sa po prostu zenujace, na zadnym forum nie spotkalem sie z taka forma moderacji i z podejsciem "hehe zaczynam moderowanie", let the impeachment begin :!:

_________________
http://www.bravo-company.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Głos na TAK
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:11 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2003, 20:42
Posty: 2969
Lokalizacja: Edinburgh
Zdecydowanie popieram zdanie kolegów. Już jakiś czas temu pisałem o tym problemie, ale topic został kompletnie zignorowany. Natomiast to, co działo się w ciągu ostatnich dni na forum BF:V przekroczyło granice wszelkiej cenzury. To nie jest forum jednego Moderatora, ale całej społeczności, jaka na nim przebywa (zwierząt hodowlanych z rasy upadłych trolli nie wliczam). Jestem zdecydowanie przeciwko władzy absolutnej Okoty na forum.

_________________
arcy.SithSurfer
These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days.
They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:12 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2003, 15:36
Posty: 2259
Lokalizacja: Gliwice
W wielu punktach zgadzam się z Tomym - ostatnio sam miałem "przyjemność" doświadczyć ręki moderatora w sumie za nic. No chyba że wielkim przewinieniem jest napisanie posta o tym ze autoryzację CDKEYa można zablokować na servie.....owszem można tylko trzeba wiedzieć jak a tego już nie napisałem. Post w którym znajdowało się jedno zdanie o serverze oraz moja osobista uwaga o tym ze czasowa amnestia dla piratów pozwoli rozruszać scenę poleciał do kosza - no cóż "wolność słowa". Nie będę się rozpisywał jak Tomy bo po co. Napisanie posta niezgodnego z "linią" moderacji i tak skazuje moje wypowiedzi na śmietnik. Niestety czasy wolnych wypowiedz minęły bezpowrotnie ...... nadchodzą czasy kiedy nie warto pisać nic bo pocięte i pokasowane posty w wątkach masakrują sens zawartej w nich wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:15 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2003, 09:47
Posty: 849
Nie bede chrzanil tym, co by bylo, jak ja bym napisał takie temat, ze bym został wysmiany itp... Dobra, mi Okota ogólnie rzecz biorąc raczej nie przeszkadza, choc w tej sprawie nie zaabrałem ostatecznego głosu. W takich sytuacjach wole byc observatorem niż byc obserwowanym. W moim przypadku: Okota zamknal jeden topic, to ja go grzecznie poprosiłem o odblokowanie tematu, z potrzeby ponabijania się :shock: I o dziwo się zgodził... :shock: . Jak ładnie sie poprosi, to sie wszystko dostanie, choc to wszystko ma swoje pewne granice... Jak juz napisałem, nie mam własnego zdanie, sorry, powiem jasniej: mam wlasne zdanie, ale sie wacham, wiec, jezeli wieksza czesc forum opowie sie za odwołaniem Okoty, ja rowniez, jesli nie - przejme strone Okoty.


P.S Wydaje mi sie, ze na forum jestem wystarczajaco długo, zeby wiedziec o co chodzi, wiec prosze o nie pisanie komentarzy typu : "nie wiesz o co chodzi, baranie" itp. do mojej skormnej osoby...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:37 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
jak trzeba skasowac post bo wariuat zuca ku***i to jestem cacy jak sami ku*** zucacie i wam gwiazdkuje to jestem be..
nie zgajecie sobie nawet sprawy ile bzdur i niepotrzebnych zeczy poiszecie, wyzywacie sie nabijacie i piszecie o d*** maryni w tematach w ktorych nowi zwracaja sie o pomoc nie dajecie zadnych sensownych odpowiedzi i nyslicie ze jestescie mastachy i takie wlasnie bzdurne nic nie wnoszace wypowiedzi i ublizania rasuje a bluzgi "*". jesli lamiecie regulamin forum to wtedy ja i inni moderatorzy a jest ich tu kilku wkraczaja.
Max ja twojego postu nie wykasowalem a zrobil to najprawdopodobnie Aiv - wlasnie z powodu tego co tam napisales, zlamales regulamin i glowny admin usunol, nie ja.
wiec zauwarzcie ze niekoniecznie ja musialem cos usunac.
napewno jest tu wielu z was ktorym nie usmiecha sie czytac 30 odpowiedzi o niezwiazanych z tematem zeczach, albo o zeczach totalnie z innej bajki pisanych przez uznanych na forum troli, i wtedy moje gg sie odzywa i leca texty zobacz to usun tamto wywal tego...
jeslinaprawde chcecie bluzgac to pomyslcie ze czytaja to forum tez tzw nieletni a chyba nie chcecie zobaczyc w TV jakiegos powalonego posla samoobrony albo LPR mowiacego ze na internet ma byc 22% vat bo (i tu np forum bf) tam sam sex bluzgi i brak kultury.
tak dziekuje bardzo za posade charujacego muzyna do bicia.
zobaczymy co powiedza glowni admini.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
:shock: hmmm coś mi tu nie pasi panowie w waszych osądach,przeca nie tak dawno okota napisał topic "usiadłem do forum o 21.00" czy coś podobnego no i w tym wątku wszyscy popierali okote jak to dobrze się wykazał itd...nawet pamiętam post Tomy'ego w którym to chwali okote w jego skutecznych działaniach..no więc jak to jest panowie??albo on jest skuteczny,albo nie..nie można go chwalić że tak się dobrze spisał bo dobrze działał..a jednocześnie ganić :? zresztą chyba Garet coś pisał że będzie obserwował poczynania okoty i podejmie odpowiednie kroki..ale wsio ucichło..mi osobiście okota jakoś specjalnie nie podpadł do tego stopnia żeby go odsunąć z funkcji fakt że ma dużo wpadek i raczej niezrozumiałe często dla mnie poczucie humoru,może jest troche nadpobudliwy w swoich działaniach..prawde mówiąć nigdy nie miałem z nim jakiś starć za "nic" żebym musiał na niego narzekać..to jest moja opinia bezstronna(tesh mam funkcje modera na innym forum..ale podsumowująć działania okoty powiem tak więcej jest w nich plusów niż minusów ofkoz moim zdaniem)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:44 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2003, 09:47
Posty: 849
Ciekawe argumenty z obydwu stron... Okota, kto to są główni admini? Zawsze myslałem, ze admin jest tylko jeden - aiv, reszta to moderatorzy - kriz, cougar, mati.pl, Garet itp (jak ominalem, a zrobilem to napewno, to przepraszam, ale nie znam was wszystkich :wink: ) . Admin moderatorowi nie równy (tak ma byc), moderator moderatorowi równy. Intryguje mnie to wszystko, tylko, ze cos malo ludzi sie wypowiada...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:44 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
no wiec mowie czarnuch - robol do bicia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:51 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2003, 01:09
Posty: 868
O ile wiem w regulaminie jest żeby nie wyzywać drugiej osoby. Tutaj muszę się zgodzić z Okotą. Przyjaźń przyjaźnią, ale przyjmijcie trochę krytyki i ograniczcie spamowanie. Można się czasem ponabijać ale bez przesady. W końcu zostanie tu tylko sama stara elita, a każdy nowy zostanie zbluzgany i wytrollowany :/. Wiem poweicie obrońca trolli ale po prostu tęsknie za tym starym przedpotopowym forum gdzie na topici o czymś co było wałkowane sto razy odpowiadało się krótko: opcja szukaj. A teraz spotkanie by ktoś nawet tak banalne słowa napisał graniczy z cudem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:53 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
MK napisał(a):
post Tomy'ego w którym to chwali okote w jego skutecznych działaniach..


Pisząc i wyrażając swoją pozytywną krytykę sądziłem, że na populistycznym "laniu" nowych troli się zakończy.
Powiem więcej, miałem cichą nadzieję, że aktywna forma niecodziennego moderowania przeminęła po moich ostatnich drobnych "docinkach".
Także miałem nadzieję, że post yacuba nada bieg sprawie i naprowadzi Okotę na pozytwyny tok rozumowania w związku z przyznaną mu funkcją.
To tylko wstrzymało proces edycji treści ukazanej powyżej.
Po kilku dniach kubeł zimnej wody i kolejna dawka profesonalizmu, odstraszajcego i zniechęcającego do dalszej aktywności.

Ripostuję odnośnie samego podejścia, nie rozpisując się pomijam inne kwestie.

"Uwaga zasiadam, uprzednio puszczam bąka" - cóż za profesjonalizm.

MK - rozumiesz dygresję ?

W tym momecie proszę o inną argumentację.

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Ostatnio edytowano 18 mar 2004, 01:01 przez ===Tomy===[PL], łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 01:01 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2003, 14:27
Posty: 198
Lokalizacja: Szczecin
Może nie powiem nic nowego (już ktoś o tym pisał) ale to forum zdecydowanie zeszło na psy, nie ma już tego klimatu co kiedyś, prędzej czy później to musiało nastąpić. Nie będę wnikał w sprawy "personalne" bo - loto mi toto - jestem za tym że każdy ma prawo pisać o czym chce ale w sposób kulturalny (tyczy się to także adminów i moderatorów) i sam zawsze tego przestrzegam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 01:01 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
oczywiscie tomy! tak! gnebic nowe trole a stare wygi zostawic w pozatku! stare wygi nigdy sie nie myla! i wara od nich!
rozumiem rozumiem.
rowni i rowniejsi. zastosujemy nowy wzor postepowania.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 01:01 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2003, 01:09
Posty: 868
Uprzedzając teksty typu, nie wypowiadaj się o tym o czym nie masz pojęcia. Można się pośmiać bez obrażania nikogo np. w topicu BF:V Już dziś :). Można się też ponabijać czyimś kosztem a potem np. przeprosić (W tym miejscu przepraszam cię Burdixon ;) ). Niestety nie każdy rozumie że można się ponabijać po koleżeńsku tylko trzeba wyzywać od najgorszego scierwa :(.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 01:05 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
no to prosze... sami powiedzcie
co robic z wypowiedziami nijak nie majacymi nic z zadanym tematem lub w wypadkach ublizania i lamania zasad forum?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL