Teraz jest 19 maja 2024, 06:02

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sty 2004, 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2003, 20:21
Posty: 381
Lokalizacja: Warszawa
Władca Pierścieni: Powrót Króla - jeden z lepszych filmow jakie w zyciu widzialem, lecz uwazam ze powinno sie oceniac calosc - 3 filmy. Powrót Króla faktycznie różni sie od ksiazki, lecz roznice te sa drobne, a czasami wrecz niezauwazalne. Sa momenty podczas ktorych lezka sie w oku kreci - np. szturm Rohanczykow po pelennorem i muzyka we tle, lub chwila zniszczenia pierscienia - muzyka komponuje sie idealnie. Efekty? Porazajace, szczegolnia walka o minas tirith - cud miod. A tresc - no chyba jedyny malkament to tez odbiega od pierwowzoru, mimo tego jest nadal cudowna - najbardziej "dorosla" ze wszystkich 3 czesci.

Uwazam ten film za bezkonkurencyjny w porownaniu do innych chwilowo na "big screenach". Oscary i inne nagrody powinny padac jak deszcz. Władca Pierścieni to epokowe dzielo, ktore przejdzie do historii kinomatografii tak samo jak ksiazka weszla w historie literatury. I to nie Matrix stanie sie kultowy jak wielu sadzilo, lecz historia o malym hobbicie ktory ratuje Srodziemie.

Czekam na wasze opinie - pisalem to na zywo, wrocilem z filmu 15 min temu (film trwa 3 h 20 min).

PS. Jestem zagozalym fanatykiem Władcy Pierścieni - moze dlatego niektorym ta opinia moze wydac sie naciagana. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2004, 23:32 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
ja mam zamiar isc w najblizszych dniach, mam nadzieje ze bedzie chociaz tak zajebisty jak Dwie Wieże
tak swoja droga to kiedy go ogladales darth, w sylwestra ceny 80zl+ bodajze, tak mi sie o ucho obilo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sty 2004, 23:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2003, 20:21
Posty: 381
Lokalizacja: Warszawa
Film moim zdaniem lepszy od drugiej czesci - widzialem go 20 min temu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2004, 00:24 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2003, 20:16
Posty: 208
Lokalizacja: B-Stok
Darth privat tez jestem wielkim fanym Władcy pierscieni. :)
I musze powiedziec że film całkiem duzą iloscia scen odbiega od ksiązki np:gdy Pippin zagląda w palantira,lub Aragorn przywołujacy te duszki :)
na sciezkach umarłych a takze sceny z Mumakilami ale swoją drogą ,jest to najlepszy film jaki w zyciu oglądałem najlepsza moim zdaniem była scena gdy Eowyna zabiła władce nazguli, aha i szkoda ze niepokazano prawdziwego stanu Shire po powrocie tam Hobbitów .

Film lepiej sie oglada po przeczytaniu ksiazek wiez kto nieczytał to zachęcam.

_________________
Sake!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2004, 00:28 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2003, 14:31
Posty: 724
Lokalizacja: Dead Warschau
Cytuj:
Darth privat tez jestem wielkim fanym Władcy pierscieni.


Jak wyżej ;)

jutro idę ze znajomym, wish me luck ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2004, 00:37 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2003, 07:58
Posty: 1901
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
[spoiler warning!]...jest Saruman? [/spoiler warning!]

_________________
Nikogo nie ma w domu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2004, 01:11 
Offline

Dołączył(a): 26 lut 2003, 22:15
Posty: 75
Lokalizacja: Gliwice
z tego co slyszalem sceny batalistyczne sa najlepsze. w powroot kroola jest ta taka najwieksza i najwazniejsza bitwa dlatego musze obejrzec ten film, poczekajmy jeszcze na 3-cią czesc Star Wars bo tam tez teraz bedzie gloowna walka... :D

_________________
Idz na studia, bedziesz wyksztalconym bezrobotnym. Nie pij za kierownica bo stukniez kogos w zderzak i sobie wylejesh


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2004, 01:11 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2003, 17:57
Posty: 3602
Lokalizacja: Warszawa
wlasnie wrocilem :D ZAJEBISTY FILM :!: a z ciekawostek to przede wszystkim bylo pare niezlych tekstow najwiekszego z Nazguli ktory mial niezla kulke na lAncuchu :lol: , ******* teksty sypal tez polowy dowodca armi Saurona :) ten ze zdefasonowana facjata :D

generalnie sceny batalistyczne wbijaja w ziemie, Hail to The Army of the Dead ;)

_________________
http://www.bravo-company.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2004, 01:36 
Offline

Dołączył(a): 6 mar 2003, 17:51
Posty: 409
Lokalizacja: wawa-kabaty
a jak w bębny fainie walili podzczas oblężenia

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2004, 02:13 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2003, 14:31
Posty: 724
Lokalizacja: Dead Warschau
taaaaak, *******. komentować nie muszę, trzeba obejrzeć 8)


UMARLI RZĄDZĄ!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2004, 03:09 
Offline

Dołączył(a): 9 paź 2003, 22:03
Posty: 1112
Lokalizacja: KCN / Wwa
Tzeentch napisał(a):

UMARLI RZĄDZĄ!!!

No właśnie i to....w sumie zepsuło całe widowisko jak dla mnie :cry: ,chciałem rzeźni...a doszło do annichilacji...geeez...poza tym te smieszne sceny z mamutami...a dokładnie z ich zabijaniem....geez :/ next american dream :wink:

Pozatym ,ten film to dzieło....niesamowita atmosfera w niektórych momentach "please...sing the song" - aż mnie ciarki przeszły....to było piękne :roll: .
Pozatym hmm walki...no cóż....druga częśc było pod tym względem lepsza....miażdżący efekt odsieczy z drugiej częsci - NIGDY TEGO NIE ZAPOMNE...tu tez było wypas ale to nie to...w pewnym momencie był nawet...infantylny :?
Kolejna rzecz to tendencyjność....no ale cóż...w sumie all zostało wykminione ,trzeba to było jakoś zakończyć....


Podsumowywując,bierąc pod uwagę LotR na tle innych produkcji...niesamowity film :) Bo pomimo paru wpadek nie będe daleej tego rozwijał.Wszyscy z Was którzy regularnie chodza do kina i tak zrozumieją o co mi chodzi....
:twisted: :twisted: . 10/10,za całokrztałt.

BTW...

Oki teraz przed nami :
Alien vs Predator(wreszcie ..po tylu latach oczekiwania... :cry: :o :shock: :twisted: :twisted: )

Alien 5(Tak :twisted: ...directed by James Cameroon...)

Resident Evil 2(jedynka była super...udzwiękowienie i akcja...wymiatacz!!!)

No i KillBill volume two(ach Katanki....zarówno jak i te z silniczkami 120 konnymi, jak i metalowe)

Troja...

Last Samuraj...

Rok 2004 będzie udany pod wzgledem duzego ekranu :D

PS.A no i mali aganci w I Maxie :shock: - OH! yeeee :P -okularki 3D ,ekranik wielkosci 3 pięterek..i jazda...hmm dzisiaj widzilem nawet jakies elementy zaciągnięte future racer'ów :twisted: :twisted: i wszystko w 3D w dziecięcej,czystej i bezkrwawej oprawie audio wizualnej....no i zawsze mozna na ten filmik wyciągnąc braciszka :P

A i jeszcze jedno....jestem przeciwnikiem klimatów Fantazy,pierwszej częsci wogóle nie oglądałem w kinie...Philip.K.Dick,Isaac Asimov,James Gordon,Steve Perry(Lem odpada na starcie :evil: )...to są dla mnie twórcy i wielcy mistrzowie....Teoretycznie wszystko co związane z twórczoscia mistrza Tolkiena,powinno być zaprzeczeniem(kurde ten gośc był przeciwnikiem wszel;kiej technolgi...pisał przy swieczkach podobno...),a pomimo tego...jak znajde troszke czasu to przeczytam sobie trylogie Władców Pierscienia....Respect...pisze to by ukazać Wam że ...to co stworzyli....jest dziełem.....nie tylko filmikiem....innaczej nie pisał bym tego posta :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2004, 04:38 
Offline

Dołączył(a): 17 gru 2002, 00:46
Posty: 532
Lokalizacja: SzczeciN
qubix napisał(a):
BTW...

Oki teraz przed nami :
Alien vs Predator(wreszcie ..po tylu latach oczekiwania... :cry: :o :shock: :twisted: :twisted: )

Alien 5(Tak :twisted: ...directed by James Cameroon...)

Resident Evil 2(jedynka była super...udzwiękowienie i akcja...wymiatacz!!!)

No i KillBill volume two(ach Katanki....zarówno jak i te z silniczkami 120 konnymi, jak i metalowe)

Troja...

Last Samuraj...


co last samuraj ?? shit z tomem crusem :?/// bezj jaj wenezlueala

alien 5 - zobaczy sie

resident 2 - ?? moze kupa jak 1 czesc

troja - moze roX :d

alien vs predator - mam nedzieje ze nie zrobia kaszany ten film pozamiata kinami :D

spiderman 2 - zajwka super, mam nadzije ze dobra jak czesc 1, dr ouctopus RoX

Aleksander Wielki 0 czy jakos tak poodbna tematyka co troja RoX

p/s
moze cos o Kal-El'u nakreca, sorry :lol: 8) tzn o supermanie :D

_________________
there can be only one. . . Kal-El

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2004, 11:24 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2003, 20:42
Posty: 2969
Lokalizacja: Edinburgh
Powiem tak:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Jackson poprawił książkę :wink: Owszem, widać, że masa scen jest ucięta (np. brak Domu Uzdrowień), ale materiałów dodatkowych jest 40 minut z górką, więc na DVD będzie co oglądać. Brak sceny z rozdziału "Porządki w Shire" można policzyć (IMO) jako plus, gdyż jest to jeden z gorszych fragmentów i pasowałby tu jak ryba do rowera (Bombadil też nie wiem z jakiego drzewa się urwał - zupełnie nie pasuje do świata Władcy. Fajnie jednak, że w TTT było drzewko :) - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :wink: ).

Spokojnie mogę powiedzieć, że jest to najepszy film, jaki kiedykolwiek widziałem - w sumie to już 2 razy widziałem (po skończonym seansie poszedłem raz jeszcze :twisted: ). Panowie - historia kina powstaje na naszych oczach :) Moja lista movie-faworytek się zmieniła:
1. Trylogia LOTR
2. Trylogia SW

ps. Last Samurai to jeden z najgorsszych filmów jaki widziałem. Debilna, naiwna, amerykańska napieprzanka/romans/standard - nowy, bo teraz cały Zachód jest VeryBad a Wschód czysty, nieskalany, wspaniały. Żygać się chce. Nie traćcie na to pieniędzy :-) Lepiej jeszcze raz obejrzeć Władcę - za pierwszym razem zbyt wiele rzeczy umyka uwadze - nie ma czasu na przemyślenie sceny, bo juz jest kolejna, równie wspaniała (szarża Jazdy Rohanu wgniotła mnie w fotel) :wink:

_________________
arcy.SithSurfer
These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days.
They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2004, 11:35 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
qubix napisał(a):
resident 2 - ?? moze kupa jak 1 czesc


moze i kupa ale ja i tak obejrze dla samej przyjemnosci ogladania milli jovovich :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL