Teraz jest 20 kwi 2024, 14:14

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Vista
PostNapisane: 24 sty 2007, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2004, 15:16
Posty: 617
Cześć mam zamiar kupić Vistę i mam pytanie czy ktoś gra w BF2 albo BF2142 na tym systemie :?: http://ssl.allegro.pl/item160079268_now ... ocja_.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:01 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
Kolego, nie kupuj wersji Home Basic!

Dlaczego? Nie posiada ona interfejsu Areo, Media Center, metody szyforwania Bitlocker, ani mechanizmów backupu! To jest jeszcze gorsze niż Windows XP Home Edition!

Najlepsza będzie wersja Home Premium, posiada ona nagrywanie płyt DVD i Areo.

Areo, to ten system 3D, animacje okienek itd.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2005, 15:31
Posty: 112
Pewnie masz mocnego kompa
Bo Vista spowalnia o ok. 15% działanie gier na Dx9

Ale Bf musi chodzić

_________________
Nie chodzi o to żeby wygrać tylko o to żeby ten drugi przegrał


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Przypadkiem wersja OEM nie jest legalna tylko przy 1 instalacji? zdaje sie, ze po formacie tarci sie legalnosc ;D OEM sux :idea:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2005, 13:58
Posty: 289
Lokalizacja: Wawa
Lailonn napisał(a):
Przypadkiem wersja OEM nie jest legalna tylko przy 1 instalacji? zdaje sie, ze po formacie tarci sie legalnosc ;D OEM sux :idea:


not true. Wersja OEM systemu jest przypisana po prostu tylko do jednego komputera. A formatować sobie dysk można dowolną ilość razy

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Vista będzie dobra tak jak każdy windows za około pół roku jak wyjdą sprawdzone i działajace sterowniki/programy itd i sam system będzie miał dzisiątki poprawek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2006, 10:32
Posty: 441
Lokalizacja: prawie Olsztyn
@death_name: mnie się zawsze wydawało, że pisze się AERO

_________________
Obrazek
Free Image Hosting [xs.to]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 17:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Metz ale roznych wersji visty bedzie chyba 8 kazda z inna licencja ;] Ta tu to chyba najbardziej uboga :P Zreszta nie wyobrazam sobie kupna za 600-700zl softu, ktory po zmianie plyty glownej stanie sie piratem :o Najdrozszy pirat swiata? ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2005, 11:49
Posty: 345
Lokalizacja: Kraków
Ptałe mw sklepie tydzien temu, kupiłem XP pro BOX, XP pro oem o XP home Edition oem. Przepis sie zmienił - umowa na OEM teraz jest taka ze instlauejsz na kompie, naklejasz nalepke i w jednym roku mozesz wymienićw kompie 2 elementy, nie wiecej. Czyli jak dobrze pokombinujesz to mozesz mieć na kilka lat.

Jest jeszcze jedno - XP Por BOX kosztuje ok 1340 zł - jak kupisz teraz to do 31 marca bedziesz mógł wymienic za free (lub koszty przesyłki) na Viste Bisnes czy jak jej tam. Kazdego Home'a BOX lub OEM tak samo tylko jest doplata chyba 19 ojro :).

_________________
Jeśli blondynka ma czarne odrosty, to znaczy że jej mózg jeszcze walczy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 19:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, 16:15
Posty: 926
Ja tam mam legelne XP Pro i Vista Bussiness na gratisie, więc... A co do BF2, to nic nie jest pewne do momentu kiedy ktoś sprawdzi :wink:

_________________
Obrazek http://jasonpaury.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 20:01 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
CzlowiekDemolka2 napisał(a):
@death_name: mnie się zawsze wydawało, że pisze się AERO


Sry, literówka powtórzona parę razy ;)

Oczywiście, że AERO. Ale to co napisałem to prawda. Nie opłaca się kupować Visty bez AERO...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 20:08 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2006, 10:55
Posty: 38
*CQF*Darek napisał(a):
Ptałe mw sklepie tydzien temu, kupiłem XP pro BOX, XP pro oem o XP home Edition oem. Przepis sie zmienił - umowa na OEM teraz jest taka ze instlauejsz na kompie, naklejasz nalepke i w jednym roku mozesz wymienićw kompie 2 elementy, nie wiecej. Czyli jak dobrze pokombinujesz to mozesz mieć na kilka lat.

Jest jeszcze jedno - XP Por BOX kosztuje ok 1340 zł - jak kupisz teraz to do 31 marca bedziesz mógł wymienic za free (lub koszty przesyłki) na Viste Bisnes czy jak jej tam. Kazdego Home'a BOX lub OEM tak samo tylko jest doplata chyba 19 ojro :).


To wyprowadzę Cię z błędu nie ma nic w umowie OEM o 2 elementach do wymiany. W nowej licencji OEM zmieniło się tylko to że wersje OEM są teraz sprzedawane samodzielnie (bez nowego komputera i bez sprzętu dodatkowego) z naklejką System Builder czyli można je instalować na dowolnym komputerze natomiast po instalacji i po aktywacji wersja OEM jest przyporządkowana do płyty głównej (tak było też w starej OEM). System Builder to nic innego jak przejęcie obowiązków świadczenia supportu techicznego do Windowsa (który w przypadku starej licencji OEM spadał na firmy komputerowe składające nowe zestawy wtedy tylko one mogły dostać te System Buildery - znany komunikat w windowsie skontaktuj się ze sprzedawcą). O 2 elementach jest mowa tylko w przypadku potwierdzenia legalności systemu podczas kontroli (elementy czyli dowód zakupu, oryginalny nośnik , pudełko , certyfikat autentyczności) z tego jeden z nich to musi (powinien) być naklejka z certyfikatem autentyczności naklejona na komputer. Jeżeli padnie płyta główna ale tylko w okresie gwarancji i firma ją wymiania na nową płytę to na tej nowej można zalegalizować posiadanego windowsa dzwoniąc do microsoftu (ale to raczej firmy tak mogą im wierzą z reguły) natomiast szaraki jeszcze do tego z reguły muszą wysłać protokół z wymiany gwarancyjnej od firmy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2005, 20:58
Posty: 155
Moim baardzo skromniutkim zdaniem wszystkie te licencje są generalnie skrzywione, ale jak sie ma na swoich usługach dobrych prawników i kase na łapówki to można naginać prawo i tworzyć nowe wg własnych potrzeb...

_________________
Obrazek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 20:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
To nie rozumiem. Zalozmy, ze kupie OEM. Padnie mi plyta glowna lub po prostu ja wymienie(nie bedzie na gwarancji)to koneic z legalnoscia? Pedze wydawac 400zl...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2007, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2005, 20:58
Posty: 155
W myśl dobrej zasady - weźmiemy od ciebie tyle pieniędzy ile można bo w przeciwnym razie nie dostaniemy nic, a ty instalniesz pirata.

_________________
Obrazek.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL