Teraz jest 20 kwi 2024, 13:43

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2005, 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2005, 12:06
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa
Pobawiłem się troche helikopterami i samolotami, na początku było bardzo ciężko, ale teraz już jako tako sobie radzę jako pilot choć wciąż wiele mi do szczęścia brakuje.
Stąd prosił bym zaawansowanych pilotów o Złote Myśli, i uwagi.
A póki co mam kilka pytań...
1) czy latając Heli lub samolotem korzystacie z myszki czy z klawiatury? A moze jeszcze cos innego - joy lub trackball? Ja latam glownie na klawiaturze.
2) Jak wlacze przepustnice w Heli (klawisz "w") lub samolocie to trzeba ja przez caly czas trzymac? czy ew. jest sens zmniejszania procentowej mocy przepustnicy bo chyba nie mozna zablokowac przepustnicy na np. 75%?
3) jak sie laduje skubanym helikopterem??

_________________
X>>SzArY<<X


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lip 2005, 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2004, 15:48
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa
dgszary napisał(a):
ale teraz już jako tako sobie radzę jako pilot

3) jak sie laduje skubanym helikopterem??


Rozumiem ze radzisz sobie jako crash test pilot :lol: :lol:

Sorki nie moglem sie powstrzymac :lol: :lol:

_________________
ETCS


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lip 2005, 14:00 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2004, 19:45
Posty: 1352
Lokalizacja: Warszawa
dgszary napisał(a):
1) czy latając Heli lub samolotem korzystacie z myszki czy z klawiatury? A moze jeszcze cos innego - joy lub trackball? Ja latam glownie na klawiaturze.
2) Jak wlacze przepustnice w Heli (klawisz "w") lub samolocie to trzeba ja przez caly czas trzymac? czy ew. jest sens zmniejszania procentowej mocy przepustnicy bo chyba nie mozna zablokowac przepustnicy na np. 75%?
3) jak sie laduje skubanym helikopterem??


1. JOYSTICK TYLKO I WYŁĄCZNIE. Battlefield 2 na pewno nie nadaje się do myszki, a sama klawiatura... latałem na klawiaturze na początku, ale po 5 sekundach lotu InterMan ze swoim Logitechem mnie zdejmował i byłem zmuszony zainwestować w joya :lol:

2. No na pewno musisz ją trzymać cały czas, żeby lecieć, natomiast regulować ciąg można w wypadku, kiedy chcesz wylądować samolotem/zrobić unik przed przeciwnikiem itp. Sam musisz wyczuć, jak tego używać.

3. a) musisz nadlecieć nad cel b) postaraj się, żeby śmigłowiec nie ruszał się na boki c) naciśnij przycisk "S" albo daj na Joyu minimalny ciąg d) zamknij oczy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2004, 22:37
Posty: 976
Lokalizacja: śląsk
w sumie to latwiej sie laduje niz w dc - nie powinno to sprawiac kuopotow,

a co do dżoja: latam na nim odrzutowcami - i tu nie ma dwoch zdan

natomiast heli znowu latwiej pilotuje mi sie mouse+wsad wtf? potrafie latac nim z wieksza precyzja niz na dżoju - headshot co o tym myslisz? czy mimo wszystko uwazasz ze heli jest stworzone do joya?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lip 2005, 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2005, 12:06
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa
Trigg napisał(a):
dgszary napisał(a):
ale teraz już jako tako sobie radzę jako pilot

3) jak sie laduje skubanym helikopterem??


Rozumiem ze radzisz sobie jako crash test pilot :lol: :lol:

Sorki nie moglem sie powstrzymac :lol: :lol:


:lol: No w sumie coś prawdziwego w tym stwierdzeniu o Crash testingu jest... ;) Zwlaszcza na poczatku zdecydowanie odradzalem latanie ze mną ;) A teraz wystartuję, polatam troche, czasami wysadze desant nad jakas flaga, zestrzele cos jelsi lece samolotem, i predzej czy pozniej albo mnie zestrzela, albo wyskakuje ze spadochronem. Latam na samej klawirce i choc na poczatku bylo strasznie, to teraz jest juz zdecydowanie lepiej... Wkurwia mnie tlyko to trzymanie "w". w symulatortach blokowalo sie przepustnice na zadanym poziomie i juz....

_________________
X>>SzArY<<X


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2005, 12:13
Posty: 9
Latanie heli i samolotami jest przyjemne, ale niezbędny jest do tego joystick. Ja sam jestem fanem symulatorów i posiadam takie coś jak Saitek X36+pedały i to dopiero jest jazda :). Poza tym, zakręcanie samolotem bez steru kierunku jest co najmniej problematyczne, promień skretu jest okropnie duży.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 15:15 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2004, 19:45
Posty: 1352
Lokalizacja: Warszawa
phill napisał(a):
w sumie to latwiej sie laduje niz w dc - nie powinno to sprawiac kuopotow,

a co do dżoja: latam na nim odrzutowcami - i tu nie ma dwoch zdan

natomiast heli znowu latwiej pilotuje mi sie mouse+wsad wtf? potrafie latac nim z wieksza precyzja niz na dżoju - headshot co o tym myslisz? czy mimo wszystko uwazasz ze heli jest stworzone do joya?


Heli jest stworzone do Joya, ale tylko do Saiteka X52 :( Ja niestety takiego nie posiadam. Powiem Ci, że mi lepiej manewruje się używając Joystick'a, ale do regulacji ciągu i skręcania używam WSAD'a. Tzn. kiedy mam zamiar wlecieć na przykład do jakiegoś hangaru itp. A tak na ogół to normalnie latam joy'em.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2003, 01:33
Posty: 95
Lokalizacja: Bremen
ja latam na ustawnieniach orginalnych, trzeba tyllko sie przyzwyczajic i troche pocwiczyc 8)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 15:39 
Offline

Dołączył(a): 15 mar 2004, 14:29
Posty: 114
Lokalizacja: Łódź
przy samolotach wymiekam, ale heli wole sterować klawą + myszka.

rady? dwie.

1. latać, latać, latać:p

2. w helikopterach bojowych pilot jest jak sama nazwa wskazuje pilotem. przede wszystkim skoncentruj sie na tym, aby nikt cię n ie trafił i na tym, aby twój strzelec mógł siać śmierć i zniszczenie. własne rakiety traktuj raczej jako rezerwę, ewentualnie na bliskie spotkania z innym heli:)

_________________
terribly sorry old chap, we just ain't got enough facilities to take you all as a prisoners...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2004, 22:37
Posty: 976
Lokalizacja: śląsk
Headshot napisał(a):
do regulacji ciągu i skręcania używam WSAD'a.


a wiec jednak - wieksza precyzja!!!!

ja mam saitek costam evo i za chiny ludowe nie potrafie sie przekonac do latania tym na heli


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 15:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2005, 09:49
Posty: 222
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
phill napisał(a):
Headshot napisał(a):
do regulacji ciągu i skręcania używam WSAD'a.


a wiec jednak - wieksza precyzja!!!!

ja mam saitek costam evo i za chiny ludowe nie potrafie sie przekonac do latania tym na heli


Ja mam to samo mam takiego samego joya i nie potrafie latac heli.. tzn cos tam umiem ale kiepsciutko.... za to coo innego saolotem...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
pewno nie zauwazyliscie, ze aktualnie nie mozna zmieniac czulosci joy'a i to troche psuje? Sprawdzilem w grze i na joy'u czy chce czy nie wychylam sie 2x bardziej niz na myszce. Wlasnie stad ta mniejsza precyzja ale jesli dodadza zmiane czulosci to to sie powinno zmienic. jesli nie to sie wk***** bo wydalem sporo kasy na saitek cyborg evo ;] a latam glownie heli


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2003, 17:58
Posty: 28
dokladnie probowalem latac heli na joyu - kiepsko szlo - za duza czulosc
,myszka + klawa jak na razie gra sie idealnie .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 17:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
ciekawe co by odpisali panowie z EA na zarzut, ze BF2 to jedyna gra gdzie lata sie lepiej na klawie niz na joy'u. Moze powinni na pudelku pisac "Nie kupuj joy'a dla tej gry" ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2005, 17:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2005, 14:40
Posty: 119
Lokalizacja: warszawka
Przez długi czas byłem fanem klawiatury. W końcu się wk... zdenerwowałem marnymi osiągami i odkurzyłem starego Tracer'a. Nareszcie można spokojnie latać i wreszcie spokojnie zdejmuję wrogie samoloty z działka, lepiej się prezenty zrzuca itp... :twisted:
Ważne natomiast są ustawienia czułóści. Na oryginalnych, prawie nie da się latać - samolot i wiatrak reagują powoli i ociężale. W sytuacjach ekstremalnych najczęście całuje się ziemię. Dla samolotu mam podwojone wartości czułości, względem oryginalnych i już się daje latać. Zastanawiam się nad ich dalszym zwiększeniem.
Heli to co innego... mam takie same ustawienia jak dla samolotu, ale bardzo ciężko się lata. Śmigłowce mają sporą bezwładność, co sprawia, że wysokie ustwienia czułości, powoduję przesadne reakcje maszyny. Utrzymanie obecnie heli nad PK jest bardzo trudne. Maszyn po prostu przesadnie reaguje na najmniejszy ruch Joya. Zamierzam zmiejszyć czułość na "3". Boję się jednak, że wtedy zbyt późno będzie wychodzić np z nurkowania...
Dylemat - sterować wolniej, ale łatwiej, czy szybko i bezpieczniej? :wink:

_________________
Nic tak nie cieszy jak salwa z mozdzierzy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL