Teraz jest 19 maja 2024, 00:14

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sty 2004, 10:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2003, 09:59
Posty: 83
Lokalizacja: Warszawa
Mam, kupiłem, używam od paru dni. Zdecydowanie polecam wszystkim pilotom.
Cechy charakterystyczne - w porównaniu do Logitech Extreme Pro 3D odrobinę bardziej miękki, ale to nie przeszkadza. Oczywiście oś Z w rękojeści, moim zdaniem o niebo lepiej działająca (ciągle porównuję do Logitecha), nie skrzypi i odchyla się bardziej na boki, co pozwala na bardziej precyzyjne sterowanie.

No i na koniec - regulowane położenie oparcia na dłoń (mogę go używać mańkuci, po prostu odwraca się podpórkę) oraz przycisków. Regulacja ułożenia przycisków odbywa się za pomocą dwóch pokrętełek; jedno podnosi i opuszcza panel z przyciskami pod kciukiem, drugie pozwala na odchylanie górnej części manetki na boki. Jeżeli ktoś ma więc tendencje do przechylania kciuka na boki (albo po prostu jest mu tak wygodniej) - no problem :roll:

A gadgeciarzom spodoba się podświetlanie przycisków na podstawie oraz logo w rękojeści :P

Joy jest zupełnie świeży, na stronie Saiteka znalazłem informację, że premiera rynkowa to 11/2003. Cena w MediaMarkcie - 159 PLN

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 11:02 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2003, 07:58
Posty: 1901
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Zapodaj jakiegos linka bo jestem leniwy :)

_________________
Nikogo nie ma w domu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Okeej
PostNapisane: 9 sty 2004, 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2003, 09:59
Posty: 83
Lokalizacja: Warszawa
Mayek napisał(a):
Zapodaj jakiegos linka bo jestem leniwy :)


Voila :)

http://www.saitek.com/uk/prod/cyborg_evo.htm

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: o kurcze
PostNapisane: 9 sty 2004, 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2003, 09:59
Posty: 83
Lokalizacja: Warszawa
Mayek napisał(a):
Zapodaj jakiegos linka bo jestem leniwy :)


I jeszcze jedno, dopiero zauważyłem :D Poniżej opisu jest kilka recenzji, w jednej wymieniony został BF :D
Jest też tam jedno zdanie o małej wadze podstawy - jest mniejsza niż w joyu Logitecha, ale wg mnie spoko. U mnie cały czas stoi na biurku :wink:

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: o kurcze
PostNapisane: 9 sty 2004, 11:45 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2003, 07:58
Posty: 1901
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
albz74 napisał(a):
Mayek napisał(a):
Zapodaj jakiegos linka bo jestem leniwy :)


I jeszcze jedno, dopiero zauważyłem :D Poniżej opisu jest kilka recenzji, w jednej wymieniony został BF :D
Jest też tam jedno zdanie o małej wadze podstawy - jest mniejsza niż w joyu Logitecha, ale wg mnie spoko. U mnie cały czas stoi na biurku :wink:

No, u mnie sie troche Force3D Logitecha przesuwa, a jest dosc ciezki ;) Tak wiec mam spore wymagania co do wagi :twisted:
Ten Cyborg Evo, wg mnie jest troszke zbyt wybajerzony. Przez to wydaje mi sie ze jest delikatniejszy i bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne (to jakis zawias odpadnie, albo sie ten Wrist grip ulamie...). Przekonuja mnie masywne i solidnie wygladajace joye - czyli Logitech ;)
BTW. Do posiadaczy Force3D - czy u was tez manetka odchyla sie z pozycji centralnej w lewo? Nie przeszkadza to za bardzo ale lekko glupio wyglada... Taki jakby sflaczaly penis :lol:

_________________
Nikogo nie ma w domu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: o kurcze
PostNapisane: 9 sty 2004, 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2003, 09:59
Posty: 83
Lokalizacja: Warszawa
Mayek napisał(a):
No, u mnie sie troche Force3D Logitecha przesuwa, a jest dosc ciezki ;) Tak wiec mam spore wymagania co do wagi :twisted:
Ten Cyborg Evo, wg mnie jest troszke zbyt wybajerzony. Przez to wydaje mi sie ze jest delikatniejszy i bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne (to jakis zawias odpadnie, albo sie ten Wrist grip ulamie...). Przekonuja mnie masywne i solidnie wygladajace joye - czyli Logitech ;)


Mayek,
Z joyem jak z kobietą, trzeba delikatnie :twisted:
Ale skoro u Ciebie 1 kg lata po biurku, to Saitek zdecydowanie się nie sprawdzi, nawet gdyby miał przyssawki :D

Natomiast co do trwałości - porównywałem go w MM właśnie do Extreme 3D Pro - jak dla mnie to Logitech skrzypiał i trzeszczał. Ale może trafiłem na taki egemplarz i może się czepiam ....

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 12:17 
Offline

Dołączył(a): 4 cze 2003, 23:59
Posty: 1641
Lokalizacja: z nienacka
Wygląda fajnie, ale czy wytrzymałość jest odpowiednia?
Jak minie pół roku i dalej będzie działał to daj mi znać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
A rozkrecales go moze?
On jest na potemcjometracha analogowych czy moze przetwornikach optycznych? Bo jesli to drugie to lece od razu do sklepu.

Juz mnie zmeczyly te na potencjometrach.. po jakims czasie po prostu nie sa juz dokladne :(
Teraz szukam jakiegos z optycznymi przetwornikami - na kierunkach przynajmniej - wiem ze Mcrosoft Sidewinder Precision 2 ma cos takiego ale tego joya nigdzie nie widze w sprzedazy.

Chyba ze znacie jakies inne fajne ? Musi miec kierunki na przetwornikach optycznych, 3Dtwist, i POV :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2003, 09:59
Posty: 83
Lokalizacja: Warszawa
aNDY^aND napisał(a):
A rozkrecales go moze?
On jest na potemcjometracha analogowych czy moze przetwornikach optycznych? Bo jesli to drugie to lece od razu do sklepu.

Juz mnie zmeczyly te na potencjometrach.. po jakims czasie po prostu nie sa juz dokladne :(
Teraz szukam jakiegos z optycznymi przetwornikami - na kierunkach przynajmniej - wiem ze Mcrosoft Sidewinder Precision 2 ma cos takiego ale tego joya nigdzie nie widze w sprzedazy.

Chyba ze znacie jakies inne fajne ? Musi miec kierunki na przetwornikach optycznych, 3Dtwist, i POV :)


Szczerze mówiąc, moja ciekawość nie sięga tak daleko :D
Proponuję wejść na stronkę Saiteka i wysłać mail do supportu.

_________________
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 13:22 
Offline

Dołączył(a): 31 maja 2003, 17:31
Posty: 48
Lokalizacja: Wwa
W końcu dobry Joy dla mańkutów...chiba kupie i pobawie sie w latanie ;)

_________________
Chwała Naczelnikowi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 13:27 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2003, 15:52
Posty: 100
Lokalizacja: Łódź
A ja ciągle zostaję przy swoim. Jest jeden tylko król wśród joysticków dla pilotów - MICROSOFT SIDEWINDER FORCE FEEDBACK 2 .
A jak ktoś chce zobaczyć to bardzo prosze: http://www.microsoft.com/hardware/sidewinder/FFB2.asp
Może cena troszke szokuje, ale jakość i wrażenia znakomite 8) .
Aha - aNDY^aND jak chcesz to moge Ci powiedzieć, gdzie taki kupić. Ja mam co prawda Ms SideWinder FF2 ale tego Ms Precision 2 kupił ostatnio Kaczy i bardzo go sobie zachwalał.

Pozdrawiam - < IRS > JanicQ

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 14:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2004, 15:37
Posty: 769
Lokalizacja: Warszawa
JanicQ napisał(a):
Może cena troszke szokuje, ale jakość i wrażenia znakomite 8) .
Pozdrawiam - < IRS > JanicQ


Możesz podać ile taka zabaweczka kosztuje?
Ja podjąłem w zeszły weekend Logitech Attack 3 tylko na użytek BF więc dużo nie chciałem wydać - 110 zł kosztował na giełdzie (ale jak widać nieopłaca się oszczędzać przy takich zakupach).
Tylko że ułożenie przepustnicy i sama jej konstrukcja dyskwalifikuje ją do precyzyjnego użytku, pozatym joy w sumie ok ( z tym ze nie do symulatorów).
Zasówam jutro go wymienić, tylko nie wiem jeszcze na co...
Stara gwardio lotnicza (znaczy: Hunterkiller i inni wyjadacze), co możecie mi dobrego doradzić? (chodzi o joy tylko do symulatorów)

_________________
Obrazek

---- Take it easy ---- (and fuck allllll the cheaters)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 14:15 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2003, 07:58
Posty: 1901
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
oni lataja na klawiszach... ;) :lol:

_________________
Nikogo nie ma w domu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2004, 15:37
Posty: 769
Lokalizacja: Warszawa
Mayek napisał(a):
oni lataja na klawiszach... ;) :lol:


no nie Mayek, max, nie wsadzaj mi takich bałachów :lol: na klawiszach to można polatać ale chyba chodząc po skrzydle...

_________________
Obrazek

---- Take it easy ---- (and fuck allllll the cheaters)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2004, 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2003, 20:07
Posty: 90
Lokalizacja: GLIWICE
Może zacznę w ten sposób
Oto linki do joysticków:
http://www.saitek.pl/saitek/web/?item=79

http://www.logitech.com/index.cfm?page= ... nguageid=1

A teraz moja opinia:
Saitek jest ładnym i delikatnym joystickeim ale mało wygodnym, i mało trwałym. Po niecałych 2 tygodniach miałem już z nim problemy tzn. rozkalibrowywał sie po godzinie grania, wyłanczała się przepustnica i przestawał działać HAT. Po dłoższym lataniu bolał mnie kciuk po tym jak musiałem zmieniać jego pozycję do strzału z rakiety lub bombardowania. Zdięcie kciuka z rączki i położenie na przycisku powodowało zmniejszenia kontroli nad samolotem.
Mówimy o SAITEK CYBORG EVO

Logitech jest ładnym i dobrze wykonanym produktem nie trzeszczy tak jak napisał wcześniej kolega. Pracuje troszke ciężej niż Saitek ale to w niczym nie przeszkadza. Przycisk rakiet i bomb znajduje się pod kciukiem w miejscu gdzie on najwygodniej spoczywa. Nie trzeba zmieniać położenia ręki do oddawania strzału, wystarczy lekko docisnąć kciuk.
Jedynym zastrzeżeniem jakie mam do niego to przepustnica. Jest troszke za czuła w porównaniu do Saiteka
Mówimy o LOGITECH EXTREME 3D PRO

To są moje opinie na temat tych joysticków i macie pełne prawo sie z tym nie zgodzić. Dla tych co zamierzaja kupić nowy sprzęt proponuję spawdzić jak leży w dłoni jeden i drugi a potem myśleć o tym który lepszy.

Pozdrawiam wszystkich i życzę długich o owocnych lotów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL